Життя гімназії: Новини: Напередодні Дня Збройних сил України учні 11-Б класу БМГГ №2 відвідали 26 артилерійську бригаду

Напередодні Дня Збройних сил України учні 11-Б класу БМГГ №2 разом із класним керівником Крсек А.Г. віддали шану загиблим у російсько-українській війні військовослужбовцям 26 артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича, поклавши квіти до пам’ятника на території військової частини.


У цей же день гімназисти відвідали щойно відкритий оновлений музей військової частини. Їм пощастило стати одними з перших відвідувачів новоствореної експозиції, присвяченої легендарному діячу, творцю артилерії УНР та подіям війни за незалежність України 1917-1921 років.
Екскурсовод – історик, письменник, науковий співробітник музею Віктор Заславський – емоційно і в деталях розповів про визвольну боротьбу українців тих часів, про генерал-хорунжого Романа Дашкевича та інших борців за незалежність України, які діяли, зокрема на теренах Житомирщини аж до 1933 року.
Учні з цікавістю розглядали артефакти: холодну та стрілецьку зброю, однострої військовослужбовців України тих часів, історичні фотографії, копії документів. Особливий інтерес і захоплення викликав макет – реконструкція бою війська УНР та Червоної армії в місті Бердичеві у 1918 році.
По завершенні екскурсії діти поділилися своїми враженнями та залишили відгук в книзі відвідувачів.
Вдячні командуванню та особовому складу військової частини А3091 за чудову можливість доторкнутися до нашої історії, пізнавати її не лише зі сторінок підручників, а й у такій цікавій формі.
Дозвольте привітати вас, наші мужні захисники, з професійним святом. Дякуємо, що бороните мир і свободу України в наш час!!!